9-28 I Kipas Empar Tekanan Tinggi

9-28 I Kipas Empar Tekanan Tinggi

9-28 I ialah kipas empar tekanan tinggi yang direka untuk draf paksa relau, udara proses tanur dan sistem perindustrian lain dengan rintangan sistem yang tinggi.
Siri yang didokumenkan termasuk susunan pemacu A, D dan F, dengan aliran udara yang diterbitkan daripada kira-kira 2,198 hingga 294,702 m³/j dan jumlah tekanan yang disahkan daripada kira-kira 2,972 hingga 17,694 Pa.
Menurut dokumentasi teknikal asal, suhu sederhana yang dihantar{0}}tidak boleh melebihi 80 darjah, manakala habuk dan zarah halus keras tidak boleh melebihi 150 mg/m³. Saiz kipas akhir, kelajuan dan konfigurasi motor hendaklah dipilih mengikut keadaan aliran udara, tekanan, sederhana dan pemasangan sebenar.
Hantar pertanyaan
Description/kawalan
Aliran Udara Industri{0}}Tekanan Tinggi
9-28 I Kipas Empar Tekanan Tinggi
 

Kipas emparan bertekanan tinggi 9-28 I{2}} direka untuk draf paksa industri, tiupan relau, udara proses tanur dan sistem lain yang aliran udara mesti mengatasi rintangan yang besar.

Dokumentasi teknikal yang dibekalkan meliputi konfigurasi jenis A-, D- dan F-dengan aliran udara yang diterbitkan daripada kira-kira 2,198 hingga 294,702 m³/j. Data prestasi yang disahkan dalam halaman yang dibekalkan menunjukkan jumlah tekanan daripada kira-kira 2,972 hingga 17,694 Pa, dengan kecekapan dalaman sehingga 82.6%.

Sebagai perbandingan dengan keluarga produk-tekanan tinggi QIYUE FAN, semak kamiKipas Empar-Tekanan Tinggihab pemilihan.

 
9-28 I high pressure centrifugal fan
Susunan
A / D / F
Kelajuan
560–2900 rpm
Suhu Sederhana.
Kurang daripada atau sama dengan 80 darjah
Kecekapan
Sehingga 82.6%
Aliran udara
2,198–294,702
m³/h
Jumlah Tekanan
2,972–17,694
Pa · disahkan membekalkan jadual
Kelajuan
560–2900
r/min
Kecekapan Dalaman
76.4–82.6%
Habuk / Zarah
Kurang daripada atau sama dengan 150
mg/m³
 
Kedudukan Produk

9-28 I Kipas Tekanan Tinggi untuk Draf Paksa dan Udara Proses

Siri 9-28 I ialah keluarga kipas empar tekanan tinggi-yang dibina-tinggi untuk penempaan relau, tanur industri, bekalan udara draf paksa dan sistem salur lain yang kipas pengudaraan biasa tidak dapat memberikan tekanan yang mencukupi untuk mengatasi rintangan sistem.

Menurut dokumentasi teknikal asal yang dibekalkan, medium yang dihantar tidak boleh melebihi 80 darjah . Habuk dan zarah halus keras tidak boleh melebihi 150 mg/m³. Data prestasi yang diterbitkan dirujuk kepada udara pada 20 darjah , ketumpatan 1.2 kg/m³ dan tekanan atmosfera 101325 Pa.

Untuk perancangan sistem udara-udara dan proses{1}}pembakaran lengkap, lihatSistem Kipas Draf Paksa Industri & Pemilihan.

 

Tekanan-Tugas Pertama

Direka untuk sistem di mana rintangan saluran, relau, muncung atau peralatan memacu pemilihan kipas.

 

Julat Saiz yang Luas

Manual yang dibekalkan merangkumi unit jenis A-kecil melalui konfigurasi jenis D- dan F-yang besar.

 

Kecekapan Tinggi

Kecekapan dalaman yang diterbitkan mencapai kira-kira 82.6% di sekitar kawasan kecekapan-terbaik.

 

Projek-Padanan Motor Berasaskan

Kuasa motor, voltan, kekerapan dan kelajuan kipas akhir disahkan dari titik operasi sebenar.

 
Penjelasan Model

9-28 I dan W9-28 Adalah Siri Peminat Berbeza

Walaupun nombor model kelihatan serupa, kedua-dua siri ini menyelesaikan masalah kejuruteraan yang berbeza. 9-28 I dipilih terutamanya untuk-aliran udara tekanan tinggi, manakala W9-28 ialah arah kipas emparan suhu tinggi khusus.

9-28 I

Kipas Empar-Tekanan Tinggi

Fokus utama: keupayaan tekanan
Suhu sederhana: Kurang daripada atau sama dengan 80 darjah
Tugas utama: draf paksa / udara proses
Susunan: A / D / F
Pemacu pemilihan: aliran udara + rintangan sistem
W9-28

Kipas Empar -Suhu Tinggi

Fokus utama: pengendalian gas-panas
Pembinaan suhu-ditinggikan
Tugas utama: sistem gas relau / tanur{0}}panas
Keperluan reka bentuk haba yang berbeza
Pemacu pemilihan: suhu + titik operasi
 
Susunan Mekanikal

9-28 Susunan Pemacu IA, D dan F

Siri 9-28 I bukanlah satu struktur mekanikal yang diperbesarkan melalui setiap saiz. Dokumentasi yang dibekalkan menunjukkan susun atur jenis A-, D- dan F, setiap satu dengan susunan aci, bearing, motor dan asas yang berbeza.

Untuk penjelasan terperinci mengenai susun atur penghantaran-kipas sentrifugal industri, lihatSusunan Pemacu Kipas Empar: Jenis A, B, C, D, E dan F.

A

Julat Jenis A-Kecil

Halaman prestasi yang dibekalkan mengesahkan konfigurasi No.4A, 4.5A, 5A, 5.6A dan 6.3A pada 2900 r/min.

D

Julat Jenis D-Sederhana & Besar

Data yang dibekalkan mengesahkan No.7.1D melalui No.17D dengan berbilang kelajuan diterbitkan termasuk 2900, 1450 dan 960 r/min.

F

Julat Jenis F-Besar

Halaman prestasi yang dibekalkan termasuk konfigurasi No.22F, 23F dan 24F, dengan pilihan-kelajuan yang lebih rendah untuk tugas volum-besar.

 
Prestasi Terbitan

9-28 I Julat Prestasi

Julat di bawah diringkaskan terus daripada jadual prestasi asal yang dibekalkan. Setiap kipas akhir masih mesti dipilih daripada titik operasi-tekanan aliran udara sebenar dan bukannya daripada julat siri sahaja.

Model
memandu
Kelajuan rpm
Aliran udara m³/j
Jumlah Tekanan Pa
Kecekapan
4A
A
2900
2,198–4,122
3,462–3,893
76.4–82.6%
4.5A
A
2900
3,130–5,868
4,374–4,933
76.4–82.6%
5A
A
2900
4,293–8,050
5,394–6,090
76.4–82.6%
5.6A
A
2900
6,032–11,309
6,767–7,640
76.4–82.6%
6.3A
A
2900
8,588–16,103
8,571–9,670
76.4–82.6%
7.1D
D
2900
12,293–23,049
10,886–12,278
76.4–82.6%
8D
D
2900
17,585–32,972
13,818–15,583
76.4–82.6%
8D
D
1450
8,793–16,486
3,452–3,893
76.4–82.6%
9D
D
1450
12,519–23,473
4,374–4,933
76.4–82.6%
10D
D
1450
17,173–32,199
5,394–6,090
76.4–82.6%
11.2D
D
1450
24,127–45,238
6,767–7,640
76.4–82.6%
11.2D
D
960
15,974–29,950
2,972–3,344
76.4–82.6%
12.5D
D
1450
33,541–62,889
8,434–9,513
76.4–82.6%
12.5D
D
960
22,206–41,637
3,697–4,168
76.4–82.6%
14D
D
1450
47,123–88,355
10,582–11,935
76.4–82.6%
14D
D
960
31,198–58,497
4,639–5,227
76.4–82.6%
16D
D
1450
70,340–131,888
13,818–15,583
76.4–82.6%
16D
D
960
46,570–87,319
6,061–6,835
76.4–82.6%
17D
D
1450
84,371–158,195
15,593–17,694
76.4–82.6%
22F
F
960
121,064–226,996
11,104–12,532
76.4–82.6%
23F
F
960
138,335–259,378
12,142–13,702
76.4–82.6%
24F
F
960
157,175–294,702
13,217–14,920
76.4–82.6%
24F
F
730
119,518–224,097
7,641–8,621
76.4–82.6%
24F
F
560
91,685–171,910
4,500–5,071
76.4–82.6%
Data pengendalian 8-titik yang lengkap, kuasa yang diserap dan padanan motor harus disemak semasa pemilihan kejuruteraan akhir. Jadual di atas ialah rujukan saringan peringkat siri, bukan pengganti untuk menyemak titik operasi yang tepat.
 
Logik Pemilihan

Cara Memilih Kipas Tekanan Tinggi 9-28 I

Jangan pilih kipas 9-28 I daripada nombor model, aliran udara maksimum atau kuasa motor sahaja. Aliran udara dan tekanan mesti diperiksa pada titik operasi yang sama, diikuti dengan kelajuan, kuasa yang diserap, keadaan sederhana dan konfigurasi mekanikal.

Jika spesifikasi projek memberikan nilai tekanan, mula-mula sahkan sama ada ia adalah tekanan statik atau tekanan total. LihatTekanan Statik lwn Tekanan Jumlah dalam Kipas Industri.

Pembeli yang memerlukan bantuan membaca data operasi juga boleh menyemakCara Membaca Keluk Prestasi Peminat.

LANGKAH 01

Aliran udara

Aliran udara operasi yang diperlukan dalam m³/j atau CFM.

LANGKAH 02

Tekanan

Sahkan tekanan total atau statik dan lengkapkan rintangan sistem.

LANGKAH 03

Sederhana

Suhu, komposisi gas dan kepekatan habuk.

LANGKAH 04

Kelajuan

RPM kipas mesti sepadan dengan data prestasi yang dipilih.

LANGKAH 05

Susunan

Sahkan jenis A, D atau F, putaran, salur keluar dan asas.

Data 9-28 I yang diterbitkan termasuk kelajuan seperti 2900, 1450, 960, 730 dan 560 r/min. Untuk bekalan kuasa luar negara, jangan salin kelajuan katalog 50Hz terus ke dalam projek 60Hz tanpa memeriksa lengkung dan beban motor. LihatTiang Motor, RPM dan Kelajuan Kipas 50Hz/60Hz.
 
Lukisan Kejuruteraan

9-28 I No.7.1D–16D Garis Besar & Dimensi Pemasangan

Lukisan jenis D-yang mewakili ini menunjukkan selongsong kipas utama, susunan aci dan galas, kedudukan motor, dimensi masuk dan keluar, rujukan asas dan orientasi pelepasan biasa.

9-28 I No.7.1D to 16D high pressure centrifugal fan outline and installation dimensions
Lukisan jenis wakil D-sahaja
Dimensi berubah mengikut saiz kipas dan susunan pemacu. Reka letak jenis-dan F-menggunakan dimensi mekanikal dan asas yang berbeza. Lukisan GA akhir hendaklah dikeluarkan selepas titik kendalian, saiz, putaran, sudut alur keluar dan konfigurasi motor disahkan.
Kanan 0 darjah
Kanan 45 darjah
Betul 90 darjah
Betul 135 darjah
Betul 180 darjah
Kanan 225 darjah
 
Arahan Permohonan

Aplikasi Draf Paksa dan Proses Udara-Tekanan Tinggi

Draf Paksa Relau

-Pembakaran atau proses bertekanan tinggi-penghantaran udara ke relau penempaan dan peralatan haba industri.

Udara Proses Kiln

Bekalan udara di mana peralatan tanur dan saluran salur yang disambungkan mencipta rintangan sistem yang besar.

Udara Pembakaran Industri

Aliran udara berorientasikan tekanan-untuk penunu, muncung dan sistem pengedaran udara-pembakaran.

Proses Penghantaran Udara

Peralatan industri yang memerlukan tekanan lebih tinggi daripada-tujuan umum yang biasa disediakan oleh kipas pengudaraan.

Sistem Salur Rintangan Tinggi-

Saluran panjang, pelbagai kelengkapan, peredam atau peralatan proses yang disambungkan di mana rintangan penuh mesti diatasi.

 
Kajian Kejuruteraan

Pemeriksaan Kejuruteraan Sebelum Mengesahkan 9-28 I

01

Asas Tekanan

Tekanan statik dan jumlah tekanan tidak boleh dicampur semasa pemilihan kipas.

02

Suhu Sederhana

Dokumentasi standard yang dibekalkan mengehadkan medium yang dihantar kepada 80 darjah . Tugas suhu yang lebih tinggi-memerlukan arah kipas yang lain.

03

Keadaan Habuk

Dokumentasi asal mengehadkan habuk dan zarah halus keras kepada 150 mg/m³. Debu yang kasar atau berat memerlukan semakan berasingan.

04

Motor & Kekerapan

KIPAS QIYUE boleh menyemak voltan, frekuensi, kutub dan kuasa motor mengikut destinasi sebenar dan titik operasi yang dipilih.

05

Putaran & Keluaran

Sahkan arah tontonan, putaran dan sudut pelepasan terhadap susun atur saluran sebenar sebelum pengeluaran.

06

Penggantian Kipas Sedia Ada

Untuk penggantian, hantar papan nama kipas lama, foto, dimensi, data motor, asas dan titik tugas sebenar.

 
Persediaan RFQ

Hantar Titik Operasi, Bukan Sekadar Model Peminat

Sebut harga 9-28 I yang boleh dipercayai bermula dari tugas sistem sebenar. Menghantar hanya "9-28" atau hanya kuasa motor tidak mencukupi untuk mengesahkan sama ada saiz dan kelajuan yang dipilih akan sepadan dengan sistem yang disambungkan.

Prestasi
Aliran udara, m³/j
Tekanan statik atau jumlah, Pa
Margin operasi yang diperlukan
Waktu operasi berterusan
Sederhana
Suhu gas
Komposisi gas
Kepekatan habuk
Ketinggian tapak
Pemasangan
Voltan dan kekerapan
Sudut putaran / alur keluar
Antara muka masuk / keluar
Ruang asas / pemasangan
Jika konfigurasi 9-28 I terakhir belum diketahui, mulakan dariPemilihan Kipas Industridan menghantar aliran udara, tekanan dan keadaan kerja sebenar.
 
Soalan Lazim Pembeli

9-Soalan Lazim Kipas Empar Tekanan Tinggi 28 I

01

Apakah kegunaan kipas empar tekanan tinggi 9-28 I?

Ia digunakan untuk-draf paksa tekanan tinggi, relau dan bekalan udara tanur, proses-penyampaian udara dan sistem perindustrian lain dengan rintangan yang besar.

02

Apakah suhu sederhana maksimum?

Dokumentasi asal yang dibekalkan menetapkan suhu sederhana-yang disampaikan tidak melebihi 80 darjah untuk siri standard 9-28 I.

03

Apakah julat aliran udara yang diliputi oleh data prestasi yang dibekalkan?

Jadual yang dibekalkan mengesahkan kira-kira 2,198 hingga 294,702 m³/j merentas konfigurasi yang didokumenkan yang ditunjukkan pada halaman ini.

04

Berapakah jumlah-julat tekanan yang disahkan dalam jadual yang dibekalkan?

Halaman prestasi yang dibekalkan untuk produk ini mengesahkan kira-kira 2,972 hingga 17,694 Pa. Pemilihan akhir masih mesti diperiksa pada aliran udara dan kelajuan yang tepat.

05

Apakah had kepekatan habuk?

Dokumentasi asal menyatakan habuk dan zarah halus keras tidak melebihi 150 mg/m³.

06

Apakah perbezaan antara susunan A, D dan F?

Mereka mewakili reka letak mekanikal dan pemacu yang berbeza. Susunan itu mempengaruhi lokasi motor, reka bentuk aci dan galas, dimensi keseluruhan, asas dan akses penyelenggaraan.

07

Bolehkah QIYUE FAN membekalkan motor untuk projek 400V, 415V, 440V atau 60Hz?

ya. Voltan, kekerapan, kutub dan kuasa motor boleh disemak mengikut titik operasi kipas dan destinasi-keperluan pasaran yang dipilih.

08

Adakah 9-28 I sama dengan W9-28?

Tidak. 9-28 I ialah siri kipas emparan-tekanan tinggi terutamanya, manakala W9-28 ialah arah kipas emparan suhu tinggi yang berasingan.

9-28 I Pemilihan Kejuruteraan

Hantar Aliran Udara + Tekanan Sebelum Memilih Saiz

Hantarkan aliran udara, asas tekanan, suhu, sederhana, pemuatan habuk, voltan, kekerapan, putaran, sudut alur keluar dan maklumat pemasangan. KIPAS QIYUE boleh menyemak saiz, kelajuan dan konfigurasi motor 9-28 I yang sesuai.

KIPAS QIYUE
 
9-28 I Pengeluar Kipas Empar Tekanan Tinggi
Tel / WeChat / WhatsApp: +86 15653305981 | e-mel:sales@qiyuefan.com

Cool tags: 9-28 i tinggi-kipas emparan tekanan, China 9-28 i tekanan tinggi kipas emparan pengeluar, pembekal, kilang

Hantar pertanyaan